Kontynuujemy nauki Ojca Taekwon-do, gen. Choi Hong Hi

 

strona główna        aktualności       taekwon-do        galeria        strony www

 

Grand Master Park Jung Tae

 

11 kwietnia 2002 roku zmarł jeden z największych mistrzów Taekwon-do na Świecie - Park Jung Tae
- ten człowiek już za życia stał się legendą wśród miłośników koreańskiej sztuki walki. Trenuje od siódmego roku życia. W latach 1965-67 uczył Taekwon-do w Wietnamie żołnierzy amerykańskich, wietnamskich i koreańskich. Po powrocie do Korei trenował wysyłanych za granicę instruktorów w centrali Taekwon-do ITF w Seulu. W 1970 roku wyjechał na stałe do Kanady i otworzył szkołę Taekwon-do w Winnipeg.
Następne lata to podróże po świecie z grupami pokazowymi ITF, szkolenie instruktorów, promocja Taekwon-do w Europie, Azji i obu Amerykach. W tamtym okresie, jak sam wspomina, mistrz spędzał dziewięć miesięcy w roku w drodze dodając, że ma na szczęście bardzo wyrozumiałą rodzinę (żonę i troje dzieci)... Mistrz Park był pionierem Taekwon-do w KRL-D i w Japonii (gdzie prowadził szkolenia w latach 1982-84), w Chinach i ZSRR. W 1984 został wybrany sekretarzem generalnym ITF i przewodniczącym komisji szkolenia.
Mistrz Park Jung Tae podkreśla, że jego głównym celem jest działanie na rzecz współpracy i przyszłego zjednoczenia Taekwon-do. Nowa federacja ma być "pomostem" między ITF i WTF.
Zawodnicy Taekwon-do GTF noszą tradycyjne doboki i ćwiczą nadal te same układy formalne, co zawodnicy Taekwon-do ITF - od Chon-Ji do Tong-Il.

 

 

 

 

________________________________________________________________________________________