Kontynuujemy nauki Ojca Taekwon-do, gen. Choi Hong Hi

 

strona główna        aktualności       taekwon-do        galeria        strony www

 

Wrocławski Klub Dalekowschodnich Sztuk Walki "TAEKWON-DO" - "Dolny Taekwon-do Center"

Jesienią 1989 roku rozpoczął się pierwszy rozdział historii Taekwon-do na Dolnym Śląsku. Stało się tak za sprawą dwóch wielbicieli sztuk walki, którzy utworzyli agencję sportowo-usługową „BUDO” z zamiarem propagowania dalekowschodnich sztuk walki, a w szczególności taekwon-do.

Sekcje we Wrocławiu, w Obornikach Śląskich, w Wołowie, w Kątach Wrocławskich pod okiem wykwalifikowanych mistrzów (instruktorów) rosły jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Wojtek i Andrzej mogli wreszcie przekazać swoje umiejętności młodym ludziom, pragnącym poznać tajniki jednej z najpiękniejszych sztuk walki.

Drugim, również ważnym rozdziałem w historii rozwoju sztuk walki, był okres kiedy w marcu 1990 roku Wojciech Dolny usamodzielnił się zakładając Wrocławski Klub Dalekowschodnich Sztuk Walki „TAEKWON-DO”. Miał pod swoją opieką sekcje we Wrocławiu, w Wołowie oraz w Strzelinie.

Dalsza ścieżka wojennego artysty, jaką wybrał W.Dolny dla siebie i swoich podopiecznych, była długą drogą na której napotykali dużo niepowodzeń i ciężkiej pracy. Dzięki zaangażowaniu i motywacji ludzi ćwiczących w klubie, udało się osiągnąć wiele sukcesów i zdobyć uznanie w kraju i zagranicą.

W 1991 roku Klub WKDSW nawiązał kontakt z PFDSW. Namacalnym rezultatem dobrzej rozwijającej się współpracy był udział licznej drużyny WKDSW w III. Ogólnopolskim Festiwalu Dalekowschodnich Sztuk Walki w Grudziądzu. Występ drużyny WKDSW na której czele stał mistrz Wojciech Dolny, był bardzo udany i stał na wysokim poziomie technicznym.

Po przeprowadzeniu niezbędnych uzgodnień organizacja „Dolny Taekwon-do Center” złożyła wniosek o przystąpienie do PFDSW. Uchwała zarządu PFDSW została przyjęta w Warszawie w dniu 28 marca 1992 roku. Na zebraniu tym Wojciech D. zastał wybrany członkiem zarządu PFDSW.

Kurs instruktora karate-do oraz Taekwon-do, zorganizowanego w siedzibie PFDSW, ukończyli: Monika Madera, Robert Szymańskie, Wojciech Dolny, Robert Konieczny.

W 1994 roku już WKDSW nawiązuje współpracę z PUT GTF (Global Taekwon-do Federation).

Ostatni okres WKDSW charakteryzuje nieustanny rozwój organizacyjny, jak i szkoleniowy. Świadczą o tym liczne obozy szkoleniowo-wypoczynkowe, pokazy, zgrupowania, oraz imprezy o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, w których licznie uczestniczy.  

Jesienią 1991 roku drużyna pokazowa naszego klubu uczestniczyła w III. Ogólnopolskim Festiwalu Dalekowschodnich Sztuk Walki. 1992 rok to seminarium BUDO – Taekwon-do, w centralnej siedzibie PFDSW w Warszawie prowadzone na specjalne zaproszenie Federacji, przez W. Dolnego oraz seminarium Taekwon-do w Bydgoskim Klubie Karate-do.  

Wiosna 1993 rok, to uhonorowanie naszego klubu wyróżnieniem w postaci propozycji zorganizowania V. Ogólnopolskiego Festiwalu Dalekowschodnich Sztuk Walki we Wrocławiu. Festiwal był dużą atrakcją, a pokazy przedstawiające rozmaite odmiany sztuk walk japońskich, chińskich, koreańskich, wietnamskich cieszył się ogromnym powodzeniem.

Reprezentacji naszego klubu licznie uczestniczy na turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych (np. Niemcy, Czechy, Szwajcaria, Anglia, Szkocja, Holandia,...).

Do tradycji naszego klubu należą wyjazdy na Mistrzostwa Europy, Mistrzostwa Świata, które odbywają się w Olten-Szwajcarii, Hamburg-Niemcy, gdzie mamy zaprzyjaźnionych Mistrzów kung-fu, taekwon-do, karate, kick-boxingu i tam powiększmy kręgi naszych przyjaciół, z innych krajów.  

Aby dostać się do grona wyjeżdżających, studenci szczególnie przykładają się do pracy na treningach. Stąd poziom klubu z roku na rok wzrasta, czego dowodem są zdobyte nagrody i wyróżnienia.

A.Pełka - mistrz Europy w układach formalnych (1994 r.)
E.Mateusiak - mistrzyni Europy w układach formalnych (1996 r.)
M.Bachórz - mistrz świata w układach z bronią (1997 r.)
M.Bachórz - mistrz świata w walkach light-contact (1998 r.)
J.Sagan - mistrz świata w walkach semi-contact (1997 r.)
A.Homańczuk - mistrz świata w układach formalnych (1999 r.)
D.Patkowski - mistrz świata w układach formalnych (1999 r.)
P.Grudniewski - mistrz świata w układach formalnych (1999 r.)
P.Janisiów - mistrz świata w układach formalnych (1999 r.)
Drużynowi wicemistrzowie świata BUDO w klasyfikacji generalnej (1999 r.)
K.Nadolna - mistrzyni Europy w układach formalnych (2000 r.)
K.Nadolna - mistrzyni Europy w układach formalnych (2001 r.)
K.Nadolna - I miejsce w Plebiscycie na Najlepszego Ucznia Sportowca na Dolnym Śląsku w 2002 roku organizowanym przez Wieczór Wrocławia i Szkolny Związek Sportowy.
Trzecie miejsce drużynowe w klasyfikacji generalnej - Mistrzowie Świata BUDO (2001 r.),
R.Olbert - mistrz Europy w układach formalnych (2003 r.)

Około 100 złotych medali zdobytych na Mistrzostwach Polski w latach 1993-2003.
Drugie miejsce drużynowe w klasyfikacji generalnej - III. Drużynowych Mistrzostw Polski Taekwon-do (2003 r.)
Trzecie miejsce drużynowe w klasyfikacji generalnej - IV. Drużynowych Mistrzostw Polski Taekwon-do (2004 r.)

19.11.2006 Ziębice - WKDSW "TAEKWON-DO" zajął I miejsce w klasyfikacji generalnej, medalowej w Pucharze Polski Taekwon-do!

25.11.2006 w Brodnicy - WKDSW "TAEKWON-DO" zajął I miejsce w klasyfikacji generalnej, medalowej w II Mistrzostwach Polski Tang-Soo-Do Moo-Duk-Kwan.
Mistrzowie Polski: Bartłomiej Czerniak (układy formalne), Łukasz Korkosz (układy formalne), Piotr Bordecki (układy formalne), Rafał Olbert (układy formalne), Rafał Olbert (walki), Maciek Milecki (walki).
Wice-Mistrzowie Polski: Marek Sobolewski (układy formalne), Andrzej Olczak (układy formalne), Maciek Milecki (układy formalne), Ania Mulica (układy formalne), Andrzej Olczak (walki), Rafał Olbert (kalaki).
Najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Polski został Rafał Olbert.

04.03.2007 roku w Grodkowie rozegrano POLISH OPEN.
Gośćmi honorowymi byli:
- Wielki Mistrz Eyup Zafer Gokbilen, 9.dan
- Mistrz Wojciech Dolny, 8.dan
- Mistrz Ron Sergiew, 7.dan
- Mistrz Gianni Peros, 7.dan
- Mistrz Kenny Walton, 7.dan
- Domenique Origlia, 2.dan

Wrocławski Klub Dalekowschodnich Sztuk Walki „TAEKWON-DO”
zajął I miejsce w klasyfikacji generalnej (medalowej)
oraz I miejsce w klasyfikacji generalnej (punktowej) za sezon szkoleniowy 2006/2007.

Gratulujemy wszystkim, którzy przyczynili się, do osiągnięcia tak wspaniałych wyników sportowych.

10.11.2007 r. w Brodnicy odbyły się III Mistrzostwa Polski Tang-Soo-Do Moo-Duk-Kwan. Na zaproszenie Polskiego Stowarzyszenia Tang-Soo-Do Moo-Duk-Kwan, z Wrocławskiego Klubu Dalekowschodnich Sztuk Walki "TAEKWON-DO" wyjechała drużyna, która wywalczyła: 

Mistrzowie Polski: Artur Rasałą (walki sportowe), Maciek Milecki (walki sportowe), Maciek Milecki (układy formalne), Paweł Milecki (układy formalne), Rafał Olbert (walki sportowe).

Wice-Mistrzowie Polski: Artur Rasałą (układy formalne), Maciek Milecki (walki kalaki), Paweł Milecki (walki sportowe),  Rafał Olbert (walki  kalaki), Andrzej Olczak (walki  kalaki), Andrzej Olczak (układy formalne).

Od 2000 roku WKDSW nawiązuje współpracę z Polską Federacją Combat Kalaki. Po przeszkoleniu przedstawicieli WKDSW przez przedstawiciela Polskiej Federacji Combat Kalaki, nasz klub zyskał instruktorów kl.B w sztuce walki combat kalaki: W. Dolny, P. Janisiów, K. Karaśkiewicz, K. Osiński, M. Nadolny, B. Dolny, M. Stryszak. 11 listopada Wojciech D. ukończył kurs instruktora kl.I combat kalaki.

W Klubie WKDSW uzupełnieniem zajęć prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę instruktorów, są prowadzone treningi z bronią szkoleniową różnego rodzaju: nunchaku, tonfa, sai, kama, bo, combat kalaki, miecze japońskie, chińskie,...

Klub nasz specjalizuje się również w pokazach SHOW, które są prezentowane na różnego rodzaju uroczystościach, imprezach kulturalnych, turniejach, w kraju i zagranicą.

Informacje o WKDSW jedynie w małym stopniu zarysowują jego działalność, rozwój, osiągnięcia w powyższym artykule.

Zainteresowane osoby udziałem w naszych zajęciach zapraszamy na treningi. Wszelkiego rodzaju informacje można uzyskać na stronie internetowej: http://wkdsw.w.interia.pl lub http://wkdsw.pl oraz pod tel. 512-109-373, jak również przez e-mail: sahyum65@wp.pl

 

 

 

 

________________________________________________________________________________________